Endüstriyel Kaynak Robotu ve Kesme Robotu

Ark kaynağı

YASKAWA kaynak robotları, yüksek kaliteye sahip pozisyoner ve kızak sistemleri ile son teknoloji ürünü ve müşteriye özel çözümler içerir.

YASKAWA'nın kontrol ünitesi aracılığıyla 8 robota kadar (ya da 72 eksene kadar) tam olarak senkronize olan benzersiz çoklu robot teknolojisi kullanıcılara birçok avantajlar sağlar: 

Daha az kaynak bozulması, daha kısa döngü ve programlama süresi ve iş düzeneği bağlama gerektirmeyen kaynak seçeneği, daha yüksek verimlilik ve çok esnek kaynak sistemi. 

Endüstriyel robotlar üst kol ve kafa eksenlerinden geçen entegre bir hortum paketi ile donatılmıştır. Bu özellik sadece donanımlara daha iyi bir erişim sağlamakla kalmaz, aynı zamanda hortum paketlerinin ömrünü önemli oranda uzatır.

İki YASKAWA robotu odun sobası üretiminde servo kontrollü ikiz istasyon döner pozisyoner ile birlikte çalışıyor. Bir yandan iki soba, donanımların içine yüklenirken diğer taraftan pozisyonerin diğer yanında iki robotun her biri bir sobada kaynak işleri yapar. Robotlar ve pozisyoner tek bir robot kontrol sisteminin parçasıdır.

Faydalar:

 • İkiz robot, ikiz istasyon pozisyoner hücresi konsepti sayesinde üretkenlikte çok büyük artış
 • Daha yüksek ve tutarlı kalite
 • El emeğine indirgenmiş bağımlılık

Entegre kablo sistemi ile 165 kg ağırlığındaki bir YASKAWA kaynak robotu bir otomotiv montajında kaynak yapıyor. 

Faydalar:

 • Daha fazla üretkenlik
 • İyileştirilmiş kalite
 • El emeğine indirgenmiş bağımlılık

Punta Kaynağı

Nokta kaynağı, 100 kg'dan ağır olabilen bir güç paketine sahip bir kaynak tabancası gerektirdiğinde, bu görevde özellikle iyi performans gösteren endüstriyel robotları aramanın zamanı gelmiş demektir.

Vardiya başına binlerce punta kaynağı gerçekleştirmesi gereken yüksek hacimli üreticiler için kaynak döngüsü süresi kritiktir. Bir YASKAWA punta kaynak robotu kaynak tabancasını aşırı doğruluk ve hız ile konumlandırabilir, kaynak döngüsü süresinde kritik saniyeleri tıraş edebilir ve böylece verimliliği artırabilir.

Kesme

Robotlar birçok kesim uygulaması için mükemmel seçimdir. Lazer, plazma veya su jeti ile kesme, bu işlemler çok çeşitli parçaların karmaşık hatlarını kesmeyi mümkün kılar ve oldukça esnek bir çalışma sağlar.

Robot sisteminin mükemmel doğruluğu ve yol izleme özellikleri, diğer birçok kesme makinesinde bulunandan daha fazla esneklikle 3D'de sürekli olarak doğru sonuçlar sağlar. Tek bir YASKAWA robot sistemi, kesme, kaynaklama ve son işlem gibi genel işlem süresini azaltan ve üretkenliği hızla artıran çeşitli görevler için de kullanılabilir.

Bu YASKAWA robotu gitar gövdesi üretim prosesi sırasında bir bant testeresinden keresteleri besliyor.

Faydalar:

 • Daha yüksek üretkenlik
 • İyileştirilmiş kalite
 • Azaltılmış ıskarta
 • El emeğine indirgenmiş bağımlılık
 • Daha güvenli bir çalışma ortamı oluşturur