İnovasyonlar

MOTOMAN HC10
MOTOMAN HC10

İnsanla İşbirliği Yapan Robot

İnsanla işbirliği yapan MOTOMAN HC10 robot 6 eksene ve 10 kg'lık taşıma yükü kapasitesine sahiptir.

Güç ve Kuvvet Sınırı teknolojisi operatörlerin temas anında robotu güvenle durdurmalarını sağlar.

MOTOMAN HC10

Watch the video

CSDA10F
CSDA10F

Çift kollu robotlar

Tam otomatik montaj proseslerinde insan benzeri esneklik sağlayabilmek için çift kollu robotlarda 15 eksen mevcuttur. Bu, insan kol ve omuz bölgesini taklit etmenin en iyi yoludur ve montaj proseslerini daha hızlı ve daha hassas yapar.

Videoyu izleyin

MS80W
MS80W

Hafif konstrüksiyon ve enerji verimliliği

Her zamankinden daha hafif ve daha yüksek enerji verimliliğine sahip robotlar sayesinde verimlilik artırılarak küçük ve orta boyutlu partilerdeki uygulamalarda bile daha yüksek katma değer sağlanabilir. Hafif kavrayıcıların ve hafif punta kaynağı tabancalarının geliştirilmesi, enerji tüketiminin ve toplam sistem maliyetinin düşürülmesine büyük ölçüde yardımcı olmaktadır. Proseslerin verimli programlanması ve optimizasyonuyla artan enerji verimliliğini mükemmel seviyeye getirdik.

Videoyu izleyin

Kinetik öğretimi
Kinetik öğretimi

İnsan - makine işbirliği

Operatörler ve robotlar hep insanlık için el ele çalışır. İş güvenliği görevini robotlar üstlenir. Güvenlik çitleri, korumaları ve güvenlik izleme sensörleri gibi personeli tehlikelerden ayıran güvenlik sistemlerine artık ihtiyaç yok. Böylece, bir yandan personelin sık sık tekrarlanan ve kısmen zor görevleri yapmasına gerek kalmaz; diğer taraftan, iş adımlarının kalitesi tutarlı kalır.