Geleceğİ Tasarla

YASKAWA İnovasyon Programı

YASKAWA, dünya çapında yeni “Start-up (başlangıç firmaları)”şirketleri ile birlikte Mekatronik, Temiz Güç ve Humatronik alanlarında yeni değerler yaratacak.

Politika ve Vizyon

YASKAWA öncelikli olarak IoT (Nesnelerin İnterneti) ve AI (Yapay Zeka) alanında, yeni iş yaratmada ek sinerjik etkiler getirmek ve YASKAWA'nın ana faaliyet alanını genişletmek için Vizyon 2025'te belirtilen teknolojiler; Robotik, Hareket Kontrolü ve Güç Dönüşümü alanında dünya genelinde yeni şirketlerle ortaklık kuracak.

Arka plan ve Amaç

Bugüne kadar, Yaskawa, insanların yürümesine yardımcı olan dış iskelet cihazları üreten bir İsrail girişimi olan ReWalk Robotics Ltd. ,biyomedikal otomasyon alanında faaliyet gösteren Japan EV girişim GLM Co. , Ltd. ve Robotic Biology Institute Inc. gibi teknik sinerjinin potansiyelini gördüğü şirketler ile sermaye ittifakları kurdu ve birlikte çalıştı. Son yıllarda, yeniliklere açık olmak toplumda daha yaygın hale geldi ve hem Japonya'da hem de yurt dışında birçok girişim şirketi, kısa sürede ticarileştirme potansiyeline sahip, ileri teknoloji ve uygulamalarla sahneye çıktı. Kendi yüksek teknoloji seviyesine, daha hızlı gelişim kapasitesine sahip girişim şirketlerine, Yaskawa tam teşekküllü yatırımlar yaparak  2025 Vizyonu'nda belirttiği "temel teknoloji geliştirme ve yeniliğe açıklığın birleşimi"  hedefine ulaşmasını hızlandıracak ve ve topluma yeni katkılar sunacak.

 

Daha fazla bilgi için lütfen YASKAWA Electric Corporation sitesini ziyaret edin.