New panel series

VIPA Controls has developed and designed two new panel series: cloudPanel and smartPanel, to take account of current and future developments in the visualization market. The Franconian automation specialist has consciously intensified its focus on future technologies such as Cloud, WebVisu and Co. The new panels will be presented at the SPS IPC Drives 2017 in Nuremberg and are expected to be available from stock at the beginning of 2018.

Read more about the new Panel series on vipa.com

Profesyonel Paneller

VIPA Dokunmatik Paneli fabrikada tüm proses ve bina otomasyonu uygulamaları için uygundur. Alüminyum kalıp döküm muhafazası sayesinde VIPA Dokunmatik Panelleri özellikle mekanik olarak sağlamdır. Ön taraf IP65 korumasıyla bu cihazlar zorlu endüstriyel ortamlara da dayanabilir.

Portföyü 5.7" TFT ila 12.1" TFT renkli ekranlara sahiptir. Kompakt tasarımı sayesinde VIPA Dokunmatik Panelleri kapalı alanlarda da kullanılabilir. Bu paneller yatay ya da dikey olarak kullanılabilir.

vipa.com adresinden Profesyonel Paneller hakkında daha fazla bilgi edinin

Panel bilgisayarlar

Endüstriyel bilgisayarların son teknoloji performans özellikleriyle ve ideal görüntüleme özelliklerine sahip bir Dokunmatik Panelle kombinasyonu sayesinde kullanıcı yüksek performansı en küçük alanlara yoğunlaştırabilir. En yeni Intel Atom işlemci teknolojisi, büyük entegre çalışma belleği ve 21.5” panel bilgisayar ile Full HD'ye ulaşan ekran çözünürlükleri en son teknolojiyi temsil eder. Panellerin diğer VIPA Dokunmatik Paneller gibi sayısız faydalı arabirimleri vardır. Önceden yüklenmiş Windows Tümleşik Kompakt 7 veya Windows Tümleşik Standart 7 işletim sistemleri bilgisayar dünyasında en son teknolojiyi temsil eder. Kendi programlarınızın görselleştirilmesi veya isteğe bağlı olarak önceden yüklü Movicon görselleştirme seçilebilir.

vipa.com adresinden Panel bilgisayarları hakkında daha fazla bilgi edinin

Hat görüntülemeleri

Hat görüntülemeleri makinelerde, tesislerde ve binalarda proses parametrelerinin işletilmesi ve izlenmesi için kullanılır.

TD 03 – Metin Görüntüleme

Kompakt VIPA Metin Görüntüleme TD 03, arkadan aydınlatmalı LCD ekran aracılığıyla tanımlı mesaj metinlerini gösterir. Girişler ve çıkışlar ile proses parametreleri membran tuşlar aracılığıyla ayarlanabilir ve değiştirilebilir. Mesajların ve parametre bloğunun yapılandırması VIPA'dan TD Sihirbazı kullanılarak gerçekleştirilir. Menü dili olarak İngilizce ya da Almanca seçilebilir. Metin ekranı VIPA 11x, 21x, 31x, 51x CPU'ları ve Siemens ait S7-300/400 CPU'ları ile kullanılmak üzere tasarlanmıştır.

OP 03 – Operatör Paneli

VIPA Operatör Paneli OP 03, özellikle VIPA 11x, 21x, 31x, 51x CPU'ları ve Siemens S7-300/400 CPU'larıyla beraber küçük uygulamaların işletilmesi ve izlenmesine uygundur. MPI arabirimi aracılığıyla bir CPU'ya en fazla yedi OP ve bir OP 03'e en fazla 2 CPU bağlanabilir. İşletim bildirimlerinin ve verilerin yönetilmesi ve işlenmesi için 256 kBayt'lık kullanıcı belleği mevcuttur. Proje planlama VIPA OP-Manager ya da Siemens ProTool ile yürütülür.

CC 03 – Commander Compact

VIPA Commander Compact CC 03'te Siemens STEP7 ile programlanabilir bir PLC CPU entegre edilmiştir. 128 kBayt kullanıcı belleğinin yanı sıra, CPU'nun 16/24/32 kBayt program ve 24/32/40 kBayt yük belleği (sürüme bağlı olarak) vardır. Ayrıca, 16'şar dijital giriş ve çıkış entegre edilmiştir. CC 03, dörde varan 100V veya 200V modül ile genişletilebilir (sırasıyla 160 dijital giriş/çıkış ya da 32'ye varan analog giriş/çıkış desteklenir).

vipa.com adresinden Hat Panelleri hakkında daha fazla bilgi edinin