The new MICRO PLC

Up-to-date, compact and fast

With the new „MICRO“, VIPA Controls will be presenting a very compact and extremely fast MICRO control system at the SPS IPC Drives 2016. The design has a definite wow-factor and it opens up completely new paths as regards operating and status display. Thus the MICRO PLC is the starting signal for the new VIPA controller generation.

With its introduction the new MICRO PLC from VIPA Controls launches a new product series and again raises the segment of the VIPA MICRO controllers to a new level. Designed as a stand-alone PLC it stands out because of its modern design, its compact size, its high performance, and its high channel density. Thus the user receives a multiplicity of performance in a very small space and at a very attractive price. The new MICRO PLC will replace the well-proven but aging System 100V.

Read more about Micro on vipa.com

SLIO

Tamamen yeni geliştirilmiş G/Ç sistemi SLIO®'yu sunan VIPA bir kez daha otomasyon endüstrisinde yeni standartları belirliyor. Modüler ve ileri derecede kompakt SLIO sayesinde neredeyse tüm otomatikleştirilmiş çözümlerin gerçekleştirilmesi artık daha basit ve özellikle daha ekonomik.

SLIO yerleşik VIPA sistemleri 'in her biriyle bir arada kullanılabilir ve her birine uygulanabilir.

Piyasadaki en etkin ve modern merkezi olmayan G/Ç sistemlerinden birisidir. Yüksek işlevsellik ile akıllı mekanik konsepti ileri derecede kompakt tasarımda bir araya getiriyor.

vipa.com adresinden SLIO hakkında daha fazla bilgi edinin

300S+ - Yüksek hızlı kontrol sistemi

Gücünü SPEED7'den alan 300S+, sistemi, dünya genelinde en hızlı ve en verimli µC tabanlı sistemlerinden birisi yapar ve Siemens'in WinPLC7 ve/veya STEP7 ürünleriyle programlanabilir.

SPEED7 teknolojisine sahip CPU'lar, sadece üstün hızıyla değil her yönüyle müşterileri ikna eder. VIPA'nın ideal SPEEDbus'ıyla gerekirse tepki ve sinyal işleme süreleri artırılabilir.

VIPA'nın benzersiz Bellek Yönetimi (belek genişletme konsepti) CPU'yu değiştirmeye gerek kalmadan sadece Mikro Bellek Kartının değiştirilmesiyle bellek uyarlamasına imkan tanır. Dünya genelinde tanınan Gelişmiş Teknik Bilgi Koruması teknik bilginizi korur. Ethernet gibi entegre iletişim arabirimlerinin cazip yelpazesi size konfor ve esneklik sunar.

Öne çıkan avantajlar: 300S+ CPU'larımız ilave bir bellek kartı olmadan çalışabilir. Gerekirse entegre çalışma belleği CPU tipine bağlı olarak VIPA MCC (Bellek Yapılandırma Kartı) ile 8 MBayta kadar genişletilebilir. 300S+-CPU sizin programlamanız ile birlikte büyür. 300S+ CPU'ları standart olarak PG/OP iletişimi için Ethernet ile donatılmıştır.

Entegre SPEED7 teknolojisi ve G/Ç uygulama ekipmanlarıyla 300S+ KOMPAKT CPU'larımız özellikle maliyet odaklı uygulamalar için uygundur. 300S+ ürünümüz yüksek hızda performansı, ölçeklenebilir belleği ve üstün iletişim özellikleriyle neredeyse tüm özen gerektiren uygulama için uygundur.

vipa.com adresinden 300S+ hakkında daha fazla bilgi edinin