Kızaklar (Gantry)

Robotun çalışma alanı mükemmel doğrulukla genişletilir ve robot kontrol sistemiyle tam entegredir.

HD

HD kızağı ekskavatör, konteyner ve toprak işleri makineleri gibi çok büyük parçaların üretimi için güvenilir ve doğru kaynak çözümleri sağlamak üzere tasarlanmıştır.

Z ve Y kiriş gezme yolları (yatay ve dikey kaldırma) 2,5 m'ye ulaşan yükseklikte ve 3 metre boyunda, destek sütunları ise 5 m'yi aşan yükseklikte olduğundan robotun çok büyük bir çalışma alanı vardır.

HD kızağı servo güçlü olup daha iyi kaynak doğruluğu ve daha kolay programlama için robotun konumlandırılmasını kolaylaştırmak amacıyla robot kontrol ünitesiyle tam senkronizedir. X kirişinde birden fazla robotun çalıştığı ikiz ve üçüz sistemlerde robotlar birlikte ya da birbirlerinden bağımsız çalışabilir.

HD

TSG

TSG kızağı ekskavatör, konteyner ve toprak işleri makineleri gibi çok büyük parçaların üretimi için güvenilir, doğru ve ekonomik kaynak çözümleri sağlamak üzere tasarlanmıştır.

TSG servo güçlü olup robot kontrol ünitesiyle tam senkronizedir.  Kızakların Y kiriş yapısı uygun sayıda destek direklerle birlikte gerekli uzunlukta iki ve dört metrelik modüller kullanılarak inşa edilir.

Y kirişinde birden fazla robotun çalıştığı ikiz sistemlerde robotlar birlikte ya da birbirlerinden bağımsız çalışabilir.

TSG