Geleceği Tasarla

Yaskawa İnovasyon Programı

Mekatronik, Temiz Güç ve Humatronik alanlarında, dünya çapındaki Start-up şirketleri ile birlikte yeni değerler yaratacağız.


Politika ve Vizyon

Başlangıçta IoT (Nesnelerin İnterneti) ve Yapay Zeka (Yapay Zeka) alanında dünya çapında Start-up şirketleri ile işbirliğine dayalı ortaklıklar kurarak, yeni iş yaratmada ek sinerjik etkiler getirmek ve aynı zamanda çekirdek kaynaklı Yaskawa ana iş alanını genişletmek için Vision 2025'te belirtilen teknolojiler; Robotik, Hareket Kontrolü ve Güç Dönüşümü.

Yaskawa Vision

Arka Plan ve Amaç

Yaskawa bugüne kadar, insanların yürümesine yardımcı olan dış iskelet cihazları yapan ReWalk Robotics Ltd. gibi teknik sinerjiler için potansiyel gördüğü şirketlerle sermaye ittifakları kurmuş ve birlikte çalışmaktadır. Japon EV girişim GLM Co. , Ve Biyomedikal çalışmalarda otomasyon alanında bir girişim olan Robotic Biology Institute Inc. Son yıllarda, açık inovasyon toplumda daha yaygın hale geldi ve hem Japonya'da hem de yurtdışında birçok girişim şirketi, kısa sürede ticarileştirme potansiyeli sunan ileri teknoloji ve uygulamalarla sahneye çıktı. Yaskawa, daha yüksek gelişme kapasitesine sahip olan girişim şirketlerine kendi yüksek teknolojisine katkıda bulunacak tam teşekküllü yatırımlar yaparak, Vision 2025'te belirtildiği ve sunduğu “çekirdek teknoloji gelişimi ve açık inovasyonun kaynaştırılması” teklifini hızlandıracak.

Daha fazla bilgi için lütfen Yaskawa Electric Corporation Web sitesini ziyaret edin.