Agricultural and Construction Machinery

Agricultural devices and machines are subjected to high loads and therefore quality is crucial. Well-known manufacturers rely on welding systems that utilize Motoman robots in their production process.

daha fazlasını oku

Ahşap İşleme Endüstrisi için Çözümlerimiz

Bir ahşap işleme makinası ne kadar büyük olursa olsun, her şey nihai ürünün kalitesi ve verimliliği ile ilgilidir. Sınıfının en iyi ürünleri, açık ve bağlantıya hazır mimarisi ile Yaskawa, mükemmel ve enerji tasarruflu çözümler için önemli önkoşulları sağlar. Onlarca yıldır edindiği tecrübe ile sektörünüzde fark yaratmanıza yardımcı olur.

daha fazlasını oku

Asansör Uygulamaları Çözümlerimiz

Yaskawa, etkileyici bir müşteri tabanına ve asansör uygulamaları alanında zengin bir deneyime sahiptir. Sayısız sistem Yaskawa tarafından üretilen ana komponentleri kullanarak hareket ediyor. İlk bakışta fark etmeyebilirsiniz. Bir OEM olarak, ortaklarımıza Yaskawa markası olmadan model seçeneği sunuyoruz. İhtiyaçlarınızı karşılamak için sayısız seçenek sunuyoruz.

daha fazlasını oku

Beverages

Robotic Automation in Beverage Industry - Bottles, Cans, Crates. AirGrip. Packing, Palletizing. Empty Crate returns.

daha fazlasını oku

Ceramics

Motoman Robots handling ceramics, wash basis, toilets, sanitary articles.

daha fazlasını oku

Construction

Manufacturing, Palletizing Construction Materials with Motoman Robots - Sand, Stones, Cement, Plasterboards.

daha fazlasını oku

Denizcilik ve Açık Deniz Çözümlerimiz

Denizcilik ve açık deniz sektörü için özelleşmiş frekans invertörlerimizi tercih edebilirsiniz.

daha fazlasını oku

Elektrik ve Elektronik Sektörüne Yönelik Çözümler

Hassas, sorunsuz ve çok miktarda üretilecek olan komponentlerin üretilmesi aşamasında Yaskawa çözümleri size yardımcı olacaktır.

daha fazlasını oku

Furniture

Automation Furniture manufactuing and Logistics. Assembly, Sawing, Packaging Shelves, Boards.

daha fazlasını oku

Gıda Endüstrisi için Çözümlerimiz

Yaskawa gıda endüstrisi çözümleri ile hız ve verimlik sağlar.

daha fazlasını oku

Kimya ve Plastik Endüstrisi Çözümleri

Kimyasal ürünler ve plastik endüstrisinde hem hatasız işlem yapmak için hem de olası insan unsuru sorunlarının önüne geçmek için Yaskawa çözümlerini tercih edebilirsiniz.

daha fazlasını oku

Laboratuvar Otomasyonu Çözümlerimiz

Laboratuvar otomasyonu çözümlerimizi siz de güvenle kullanabilirsiniz.

daha fazlasını oku

Logistics

Piece Picking is a growing application category in warehouses, due to the exciting breakthrough of machine vision technology. This technology addresses the typical warehouse requirement of having a high variety of SKUs to be picked. Ouece Picking - Picker-to-Goods and Goods-to-Picker.

daha fazlasını oku

Metal İşleme Çözümlerimiz

Metallerin işlenmesi otomasyon için çok sayıda zorlukları içerir: dayanıklı, az bakım gerektiren teknoloji, hassasiyet ve yüksek verim. Sınıfının en iyi ürünleri, açık ve bağlantıya hazır mimarisi ile Yaskawa, mükemmel ve enerji tasarruflu çözümler için önemli önkoşulları sağlar. Onlarca yıldır edindiği tecrübe ile sektörünüzde fark yaratmanıza yardımcı olur.

daha fazlasını oku

Otomotiv Robotları

Otomotive endüstrisinde hızlı ve hatasız montaj, boyama, taşıma işlemleri için Yaskawa Motoman robotlarına güvenebilirsiniz.

daha fazlasını oku

Packaging Industry

Packaging technology relies on powerful and reliable automation components. For plant operators, unplanned downtime is not acceptable – particularly at the end of the production chain. This applies to bagging and blister pack machines as well as for cartoners or any type of form, fill and seal machines. For carton folding/unfolding, Robots are an attractive flexible alternative for classical folding/unfolding hardware. The robot can combine the case erection and the packing procedure, saving floor space.

daha fazlasını oku

Paper, Tissue and Printing

In cooperation with our partner Graphicrobotics we have developed the Levanto Paper Handling Robot for Paprt handling in Digital printing environments.

daha fazlasını oku

Promotion, Entertaining and Arts

System Integrators who created show cell installations are lending those turnkey installations out for events. Due to their amazing similarity to humans, Dual Arm Robots can perform the complex job of barkeepers and baristas, copying their motion exactly and fascinating their observers and serving cold and warm beverages like beer, soft drinks and coffee. Robotic Displays, Circus and Artistic Performances, Promotion Films. Art, Sculptures and Design of 3D Free Form Objects.

daha fazlasını oku

Renewable Energy

We are a specialist in advanced electrical drive train technology, with a focus on permanent magnet, solid rotor and variable speed drive technology. Our main areas are wind, marine and turbo/industry solutions. We believe that creating a future in new energy means innovating it together today. Our innovative products, capabilities and solutions create energy sustainably, contain energy effectively and consume energy responsibly.

daha fazlasını oku

Research and Education

Robotics has always been a large playfield of research activities. Many break-through robotic technologies, like Machine Vision, Force Sensing or Joining application technologies have been pioneered by Universities or (attatched) Research labs. Innovations are caught up by startups and grow into industrial and commercial use. As Robotics is a rated High-Tecg Megatrend Technology, it is essential to teach students in development and use of robotic technology, and inspiring them to contribte to the big rise of he robotics key technology. YASKAWA are actively supporting this scene, participating on public funding projects, teaching at conferences or seminars, providing latest robotic equipment (e.g. education cells) and - prviding the software interfaces commonly used in the R&D community, specifically ROS or LabView.

daha fazlasını oku

Tarımsal Robotlar / Zirai Robotlar

Tarım alanında yüksek dayanımlara sahip robotlar ile çalışarak daha kaliteli ürünler ortaya koyabilirsiniz.

daha fazlasını oku

Tekstil Endüstrisi için Çözümlerimiz

Tüm dünyada Yaskawa sürücü çözümleri tekstil makinalarına güç veriyor ve onları 365 gün 24 saat çalışır durumda tutuyor. Yaskawa, uzun süreli ortaklıkları sayesinde tekstil endüstrisinde harika bir deneyim sunar. Uygulamaya özel çözümler, müşterileri için yüksek verimlilik ve karlılık sağlar. Balya açmadan dokuma makinasına, ekstrüderlerden sarma makinalarına - Yaskawa özel uygulama gereksinimlerine hakimdir.

daha fazlasını oku

Vinç ve Kaldırma Araçları

Yaskawa vinç ve kaldırma araçları tamamen güvenli ve hataya yer vermeyen bir çözüm sunar.

daha fazlasını oku